Milí, posíláme vám naše jednoduché a skromné vánoční přání. Protože jednoduchost a skromnost je možná to, co současným Vánocům tak trochu chybí. Prožijte Vánoce obyčejně krásně, neusilujte o nej – nejvíc druhů cukroví, nejuklizenější byt, nejvíc světýlek u domu, nejdražší dárky, nejluxusnější hostinu, Vánoce přeci nejsou závod. Naopak je lepší zkusit zpomalit a užívat si takové ty neobyčejně obyčejné věci, které k Vánocům – umatlané děti zdobící cukroví, pečení vánočky, zapalování svíček, pozorování světýlek při večerní procházce, povídání si u tvoření betlému (a třeba i následná hra jak Ješíšek jezdí v kabrioletu – viz naše Terezka 🙂

Neříkám, že nemám sepsaný to do list, abychom stihli vše, co máme v plánu a co je třeba orientačně udělat, ale i vzhledem k mému stavu jedeme vše opravdu šnečím tempem a nikam nespěcháme. Nenavštívili jsme žádné velké vánoční trhy, ani spoustu nákupních míst, nadílka bude letos skromnější, ale zase byl čas na jiné věci..a taky na odpočinek..ten je teď nejvíc, protože kromě cukroví v troubě se nám peče i jeden prcek v břiše.

K tomu zpomalení a užívání si obyčejných věcí poslouží třeba pletení nebo vystřihování papírových vloček – to jsou dvě činnosti, které jsem teď během Adventu objevila, a ačkoli já tyhle ruční práce moc neumím, tohle je docela jednoduché a je to super relax. Tak to zkuste taky třeba při sledování vánočních pohádek.

A jelikož Vánoce jsou už opravdu za dveřmi, užijte si ty poslední dny plné těšení a očekávání, protože samotné svátky pak nějak rychle utíkají. Co třeba zkusit vyrobit s dětmi jednoduchá přáníčka?

A nebo je nechat, ať vám s tím posledním úklidem a výzdobou pomůžou? To u nás funguje spolehlivě, Terezka miluje utírání prachu, vždycky to hodně vtipně komentuje a může se předřít, aby to bylo opravdu čisté….a letos ji hodně chytlo i zdobení perníčků a slepování lineckého (myslím, že je to ale hlavně díky tomu, že může polevu i marmeládu ujídat 🙂 A i když její úklid, zdobení ani dekorace nejsou dokonalé, máme z toho všichni radost… a co je víc?

Takže i vám přejeme krásně prožité Vánoce, ať jsou i ty nejobyčejnější momenty kouzelné, ať dětem malým i těm v nás září oči radostí a ať během období slunovratu a svátků načerpáte energii a vnitřní sílu do nového roku 🙂

Mar

Author Mar

More posts by Mar

Leave a Reply