Tak jo, máme za sebou klasickou válečku u moře, i když většinou jsme více akční a střídáme místa a zážitky, letos jsme udělali výjimku a týden jsme si lenošili u moře…. a odpočinek přišel všem vhod. I když s dětmi ten odpočinek přeci vypadá jinak než ta celodenní válečka na pláži 🙂

Dneska žádné dlouhé psaní (to ostatně poslední dobou moc nehrozí :). Spíš jen tip na dobrý kemp a pěkné místo v Chorvatsku, které máme léty prověřené.

A kde to vlastně je? Kemp Bunculuka se nachází ve městě Baška, ale pozor, nesplést si to s Baškou Vodou, ta je mnohem dále, tohle je jedno z nejbližších míst z ČR v Chorvatsku a nachází se na ostrově Krk. Kemp Bunculuka je trochu “jiný” než ostatní, protože je to nudakemp s nudapláží, ale nudit se tam nebudete 🙂

Cesta podle Googlu trvá asi 9 hodin, nám s dětmi zabrala 13, protože jsme dělali delší a častější pauzy. Jede se klasika směr Mikulov, Vídeň, Gratz, Maribor, Zagreb, otok Krk a Baška jako cílová stanice. Kromě dálničních poplatků se platí i za přejezd přes most na ostrov (podle velikosti auta).

Samotný kemp je kousek od města, v přírodě mezi skálami a celkem zarostlý stromy, takže se dají najít pěkná stinná místa. Můžete přijet na blind a nebo si udělat rezervaci předem, to se nám vyplatilo, protože nám bookli opravdu fajn místo pod stromy, kde byl celý den příjemný stín.

V kempu je restaurace, obchod, dětské hřiště, minigolf, tenisový kurt i možnost půjčení paddleboardu. Sprchy a umývárny jsou čisté a přizpůsobené dětem. Malý koutek s malými umyvadly, záchody a sprchami byl pro naši Terezku, troufám si říci, jedním z největších zážitků, protože se tam plně samostatně obsloužila 🙂

Za největší výhodu tohoto místa považuju možnost jít dále dozadu po pobřeží, do přírody až na pláže, které lemuje borovicový lesík, kde se dá dobře odpočnout a vyhnout se velkému slunku. A čím dále člověk podél skal jde, tím méně lidí potkává… Dá se dojít až na úplně zadní pláž (Vela Luka), což je takový pěkný celodenní výlet, ten jsme ale letos s dětmi nepodnikali.

Jinak možností vyžití je v Bašce dost, přes různé vodní sporty, projížďky na lodi či jejich půjčování, restaurace, obchody, stánky se vším možným. V případě nepříznivého počasí je možné navštívit menší akvárium, kde jsou k vidění mořští živočichové. Také je tu hlavní, velká pláž, ale tam my ani nešli, protože je to taková ta hlava na hlavě, žádný stín a moc lidí. Ale zase tam jsou další atrakce pro děti (hřiště, vodní nafukovací park,…).

Kdo by rád poznal ostrov Krk trochu blíže, může navštívit městečka, která se tu nachází (např. Krk, Punat, Vrbnik). Všechna mají co nabídnout, navštívili jsme je už dříve, ale cíl letošní dovolené byl – “nevyjíždět dodávkou z kempu” a tomu jsme dostáli a opravdu zůstávali na jednom místě. Díky tomu, že tam není tolik lidí, je to blízko přírodě a koupání je tu fajn, pozvolné a celkem baby friendly, můžeme toto místo vřele doporučovat dále.

Máte někdo zkušenost s podobným místem u moře, kde se vám líbilo a kam se rádi s dětmi vracíte?

Mar

Author Mar

More posts by Mar

Leave a Reply