Slyšeli jste už o službě BezKempu (https://www.bezkempu.cz/ )? My na ni narazili už minulé léto, v zimě jsme si rezervovali první pobyt a ten jsme také tento víkend vyzkoušeli, a protože zkušenost byla moc fajn, nápad se nám zdá skvělý, píšeme krátký článek, třeba někdo z vás jejich nabídky využije.

Díky BezKempu můžete stanovat, nocovat či přespávat v karavanu/obytňáku v přírodě, na soukromých pozemcích, se souhlasem majitelů pozemků. Vyhnete se tak nacpaným kempům, potkáte nové lidi, zažijete si soukromí na různých přírodních místech (louka, les, zahrada,…) u nás i na Slovensku. Rozsah i vybavení jednotlivých pozemků se liší a úměrně s tím i cena za noc. Ale i tak si myslím, že cenově to vychází dobře vzhledem k tomu, jakou svobodu při cestování vám to dává. Na jejich stránkách jsou volné pozemky přehledně popsané i s vysvětlením, co se dá podniknout v okolí. Za nás moc fajn služba, které budeme určitě do budoucna využívat.

A jaká byla naše první zkušenost?

Na jedničku. Jeli jsme na farmu Hranáč ve vesnici Nemojany, kousek od Vyškova. Kempovali jsme na rozlehlé zahradě u moc milých a ochotných majitelů, kteří zavařují výborná domácí jídla, zeleninu i divočinu. Takže jsme nakoupili na večeři a měli jsme vystaráno. Další velkou předností tohoto pozemku je zázemí pro děti – dětská herna, houpačky, trampolína, zahradní domeček, pár zvířat, louka na fotbal a pro celou rodinu krásné koupací jezírko. K dispozici je sprcha, záchod, kuchyňka, 2 zastřešené terasy i s venkovním barem…místo k odpočinku s dětmi jako stvořené.
Majitelé mají s pozemkem další zvelebovací plány, takže si myslím, že se tam ještě rádi vrátíme 🙂

V okolí se dá projít lesem do vesnice, kde u Nemojanského mlýnu mají výběhy s koňmi a je možné si zde domluvit projížďku, dále tu mají pár výběhů s domácími zvířaty a drůbeží. My jsme se ještě vydali do vesnice Luleč, nad kterou stojí Liliová hora opředená mnoha pověstmi a magickou atmosférou. V Lulči je moc pěkné přírodní koupání v zatopeném lomu U Libuše (a je tam i brouzdálko pro děti, hřiště, restaurace) a také naučná stezka (asi 5 km), která vás zavede na horu, kde stojí kostel sv. Martina a dříve tam bývalo hradisko a hrad. Stezka se dá sjet s kočárkem, i když chvilku jsme spící Terezku museli poponést.

Tip na další výlet: Vyškov Zoo a Dino park, Moravský kras (např. Rudické propadání, Machocha).

Mar

Author Mar

More posts by Mar

Leave a Reply