Konečně se nám podařilo zrealizovat náš plánovaný dodávkový výlet. I když původní plány byly úplně jiné, výlet jsme si užili a ve zdraví se vrátili. Postupně bychom sem rádi vložili tři články o místech, která jsme navštívili. Tak je na co se těšit 🙂

Všechno začalo podobně jako minule, objevila se jistá znamení, která jsme naštěstí poslechli a změnili plány. (Rosie se po minulém zážitku ztrácela několikrát do týdne, už jsme to neřešili, zalezla si asi někam do gauče :).

Chtěli jsme jet do Tyrolska, do hor a do skal hlavně za lezením. Ale den před odjezdem mě začala bolet noha (představte si, že z bosé chůze po asfaltu, to není moc dobrý nápad), až mně vrtalo hlavou, jestli tu cestu trošku neodložit. Za pár hodin mě volala ségra s tím, že v Rakousku jsou povodně, katastrofa, liják jak blázen. To jsme si řekli AHA, tak to raději ne. Úplně na poslední chvíli jsme tedy změnili trasu i směr výletu a přibalili teplé a nepromokavé oblečení, protože vyhlídky na počasí ve střední Evropě a okolí nebyly moc příznivé. Vyrazili jsme nakonec o den později a udělali jsme dobře.

Tady je stručný nástin naší cesty, který jsme v podstatě plánovali ze dne na den. I když jsem chtěla být co nejvíc offline, internet na cestách je prostě fajn věc!


A co jsme zažili?

Den 1-5
Slovinsko, Triglavský národní park

Den 6-8
Slovinsko, moře, pak přes Itálii s krátkou pauzou přejezd do Rakouska

Den 9-13
Rakousko, Tyrolsko a lezecké okolí

Tři lidi, tři země, hory, jezera, blankytně modré řeky, vodopády, hory, krávy, hory, krávy, hory a zase krávy, zvědavé krávy a drsní koně, ticho, klid, pohoda, úžasné kochačky, stálé rovnání věcí v autě, zpívání a hřiště, snídaně, obědy i večeře venku, úžasný eko kamp a venkovní kuchyňka, chladné večery v péřáku, moře, kameny, házení kamenů do řek, jezer, vodopádu i do moře, otužování ve studených vodách kde se dalo, sbírání mušliček, stavba laguny u moře, romantická vyznání lásky od Terezky i navzájem, čurání do nočníku (a nejen Terezka :), spousta sladoledu, otroci (rozuměj slovinsky děti), skoro nic neplatí, všechno zlé je k něčemu dobré, trénink trpělivosti, krize kvůli blbostem a spoustu dalších radostí, o kterých budeme, doufejme, již brzy psát :).

Mar

Author Mar

More posts by Mar

Leave a Reply