Aktuální informace k prodeji knížky:

Pokud byste měli o moji knihu zájem, proběhl dotisk a knížek je dostatek, stačí se mi ozvat na email blog@jenicekamarenka.cz a knížku si objednáte přímo ode mě, třeba i s věnováním nebo krásnou vlastnoruční záložkou s citátem z knihy 🙂

Níže naleznete různé střípky informací o knížce, ať je to vše pěkně pohromadě.

Knížka byla pokřtěna na Svatojánském pochodu 24.6. Pro mě to byl neobyčejně krásný a silný zážitek a můžete si o něm přečíst tu.

Rozhovor (nejen) o knížce je k přečtení tady.

O čem knížka je?

První část knížky je hodně o nás dvou. Jedna kapitolka o mně, o dětství, o psaní, o lásce k přírodě i o mém dřívějším vnímání smrti a o tom, kam jsem se díky přítomnosti smrti posunula. Jedna kapitolka plná vzpomínek na Honzíka, od rodiny, kamarádů, lezců i pracovních kolegů. Je to jen zlomek všech krásných vzpomínek, které máme v dopisech od našich blízkých, ale i ten zlomek krásně ukazuje, jak inspirativním člověkem Honý byl. Další kapitolka o naší společné cestě, plná příběhů, vzpomínek, úsměvných historek, náročných situací a dalších zážitků, které jsme spolu zažili a zvládli. Naše mladá studentská léta, cestování, letní i zimní zážitky, jak se z nás stala rodina, co pro nás bylo důležité a co vše se stalo v posledním roce Honýho života. Je to osobní a otevřené a díky prvním reakcím čtenářek vím, že to má přesah i pro lidi, kteří nás znali méně, že každý si tam může najít kousek inspirace pro sebe, že je to čtivé a poutavé a jsem za to moc ráda.

Moje milá korektorka Alena Vorlíčková mi k tomu napsala: “Zapomínám u toho, že tě znám, a prostě si čtení užívám. Je to inspirace. A to není samozřejmost, aby osobní příběh by zajímavý i pro cizí čtenáře.”

Druhá část se týká blízkosti smrti milované osoby a popisuje moji cestu po Honýho odchodu. Je to vyprávění velmi smutné, ale také mnohdy překvapivé a naděje plné. Píšu o nekončící lásce, ospoustě zázraků a zvláštních událostech, které jsem zažila, o cestě, která vede k hledání sama sebe a k žití a tvoření vlastního života v souladu se sebou. Události, o kterých vyprávím, do sebe zapadají jako střípky mozaiky. Jsou to zvláštní zážitky a uvědomění, které vnímám jako znamení Honýho přítomnosti a potvrzení toho, že je v pořádku a s námi.

💛Podělím se s vámi o myšlenky, které mi přicházely do hlavy, ať už se týkají sebelásky, odvahy, svobody, smrti, života, samoty, bolesti, ženských témat, rozpouštění strachů či sebepoznání.

💚Podělím se s vámi o své pocity, jak hluboko může člověk padat, jak ztraceně a opuštěně jsem se cítila a jaké jednotlivé krůčky jsem činila, pomalu, bez tlaku, krok za krokem na cestě k sobě, co vše jsem odložila pryč a kam jsem naopak soustředila svoji pozornost, co mi na mé cestě nejvíce pomáhalo.

💙Podělím se s vámi o bláznivé nápady, které jsem začala realizovat s podporou mé rodiny a kamarádů, ale občas i s docela neznámými lidmi (např. Svatojánský pochod, zimní otužování, půlmaraton, vzpomínkové akce, výlety) a také moje myšlenky ohledně stavby jurty, oázy klidu pro vzájemné setkávání, sdílení a tvoření.

🧡Věřím, že náš příběh má přesah pro kohokoliv, kdo se nachází v těžké životní situaci, nemusí se jednat o smrt blízké osoby, i když tomu je věnována velká část včetně mých úvah o tom, jak pomoci truchlícímu člověku, jak se lze na smrt připravit, jak o ní hovořit s dětmi… Většina z nás občas spadne na dno a je důležité tam objevit paprsek světla, které nám opět pomůže vstát. Já ty svoje paprsky našla a ráda se s vámi podělím o moji cestu, i když samozřejmě každá cesta je jiná a každý potřebuje najít to svoje. Věřím, že vzájemné sdílení má kouzelnou moc.

💜A taky jsem snílek, který věří na dobré konce, a i to se, doufám, v knížce projeví. Svou zkušeností bych chtěla ukázat, že vedle sebe může existovat radost i smutek, láska i zoufalství, naděje a vděčnost i v nejnáročnějším životním období. A že i to nejtěžší, co nás v životě potká, má tu moc nás posunout dále.

Jak knížka vypadá?

🔅 335 stran v pevné vazbě

🔅 Nakladateství Heart beats for books

🔅 Knížku lze objednat přes email blog@jenicekamarenka.cz , do emailu prosím napište vaši adresu, telefon a zda chcete doručit přes Zásilkovnu domů či na pobočku (v tom případě prosím uveďte na kterou).

🔅 Cena za knihu se záložkou 400 Kč + poštovné a balné 110 Kč.

🔅 Záložky jsme tvořily s dětmi a jsou na nich povzbuzující i hladivé citáty z knížky

🔅 Zisk z prodeje knížky podporuje stavbu a provoz jurty v Pomezí (více v článku tu)

🔅 Ukázky z knížky tu a tu a taky tady

Krátká ukázka z knížky, proč jsem cítila, že ji mám napsat.

„Hodně jsem se při procházkách hledala, hledala jsem ten důvod, proč jsem tady, jaké je mé poslání, proč mám žít. Postupem času mi docházelo, že jsem člověk, který může pomoci dále šířit naději, lásku a odpuštění. Že v průběhu svého života jsem měla tolik zážitků i zkušeností, hezkých i bolavých, jejichž ústředním motivem byly právě tyto hodnoty. Cítila jsem, jak moc bych chtěla psát a do svých knížek vkládat své zkušenosti a myšlenky. Plná pochybností o tom, jestli něco takového dokážu a zároveň odhodlaná všechny své pochybnosti a strachy rozpustit. Tělo se chvěje a něco uvnitř má radost, když píšu tyto řádky, je to ten správný pocit, kdy poslechnu svou intuici a volání své duše? Věřím, že ano, a díky těmto pocitům může tato knížka spatřit světlo světa a najít si své čtenáře. Aby do světa pustila o trochu více naděje, lásky i odpuštění.“

A s tím souvisí i moje přání směrem k budoucím čtenářům:

„Moji milí, moc bych si přála, aby vám pročítání našeho příběhu bylo pohlazením po duši, aby vám pomohlo uvolnit emoce, aby přinášelo jiné úhly pohledu a naději pro náročné životní situace, aby vám pomohlo otevřít svá srdce a dokázali jste si ve svém životě volit lásku namísto strachu. Přála bych si, abychom smrt nevytěsňovali z našich životů. A v neposlední řadě, aby každý sám za sebe dospěl k poznání, jak moc důležité je mít sám sebe rád, žít v souladu se sebou a díky tomu posílat lásku dále do světa. Sdílením mé cesty bych vám také chtěla ukázat, jak může vedle sebe existovat současně bolest a truchlení i radost a vděčnost a že skrze vlastní radost a lásku léčíme sebe i ostatní. Chtěla bych inspirovat k tomu, že je možné bolest balit do lásky a přeměnit sílu temnoty v paprsek světla, které svítí na cestu vám i ostatním.“

A co o knížce říkají první čtenáři?

“Při čtení knížky Honý a já, příběh lásky máte pocit, že sledujete nejromantičtější příběh všech dob, až do chvíle… než přijde smrt. Velký obdiv a velké díky patří autorce knihy, která jejím prostřednictvím sdílí nejkrásnější, ale i nejhorší chvíle svého života. Všechny události v knize jsou tak skutečně neskutečné, až člověka mrazí. Během četby jsem mnohokrát brečela, nejen smutkem, ale také smíchy, dojetím, ale i hrdostí. Věřím, že tato kniha dokáže prolomit bariéry a tabuizovaný pohled veřejnosti na smrt, ale také pro mnohé z nás být inspirací, léčit bolavá srdce, dávat naději a šířit lásku.”

Zuzana Zavoralová, nakladatelství Heart beats for books

„Smrt a neustálá změna jsou jediné jistoty našeho života, a proto vnímám, jak je důležité nelpět – na vztazích, majetku, plánech, představách a očekáváních. Ten pocit nelpění dodává svobodu, lehkost, flexibilitu, zároveň odevzdanost, důvěru v život a v to, že nás na naší cestě potká to, co je pro nás správné, i když nám to třeba zpočátku nedává smysl.“ Marie Chválová: Honý a já, příběh lásky

Knížka o velké lásce a odvaze žít dál a hledat v životě zázraky, i když ten druhý náhle zemře a není se o koho opřít, s kým sdílet radosti i starosti. Psaní se pro Marušku stalo terapií, ale zároveň přináší inspiraci každému, kdo se zajímá o svět kolem sebe. Psaní bolavé a smutné, je v něm ale také spousta naděje a touhy žít dál pro jejich malé děti, pro jejich společné sny a plány, které začíná postupně sama naplňovat. Knížka je jedním z nich. Čtenář v ní najde kromě silného příběhu spousty písniček, tipy na zajímavé knížky, na výlety a různé aktivity a taky zdroje síly a energie, které pomáhají Marušce pokračovat v cestě životem.

Více v článku tady

Alena Vorlíčková, spisovatelka, copywriterka, lektorka kurzů, korektorka

„Když náhle opustí své tělo ten, který je pro vás vším, začnete se na svět dívat jinýma očima. Skutečný příběh o lásce, o smrti, víře a naději nám ukazuje, na čem v tomto životě opravdu záleží.“

Věra Chválová, Honzíkova maminka

“Má milá, děkuji Ti za krásně sepsané vzpomínky na našeho drahého Honýska. Když čtu tvé řádky, vracím se zpátky a s vděčností vzpomínám na ty krásné časy, kdy tu byl Honý s námi. Zároveň Ti děkuji za tvoji sílu a inspiraci, která prostupuje celou knihou. Věřím, že svým přístupem k nejbolestivější ztrátě v Tvém životě pomůžeš mnoha dalším lidem, kteří se ocitnou v podobné situaci. “

Petra Stodolová

“Mrzí mě, že jsem nemohl Honýho poznat osobně, jsem rád že jsem díky této knize dostal šanci se dozvědět jakým CHLAPEM  byl, a tato kniha plná naděje, lásky, trápení, víry a cesty k sebepoznání mohla vzniknout. Od samého začátku kniha vypráví o lásce dvou nesmírně šťastných lidí, kteří našli jeden druhého, než jejich společný čas vypršel. V tomto momentě se veškeré moje emoce draly ven a musel jsem si dát ve čtení pauzu. Černé období vystřídaly paprsky slunce a obsah knížky se postupně měnil, ale čtení a doslova hltání stránek nikoliv. Kdokoliv tuto knížku bude číst, najde v ní pasáže, které se ho týkají ve vlastním životě, a může si v ní najít odpovědi a cesty, kterými se lze vydat, jelikož po přečtení celé knihy pevně věřím, že se na život a smrt budete dívat jinak. “

František Růžička

A další zpětné vazby jsou v samostatném článku tady.

A já bych touto cestou chtěla poděkovat i vám všem, kteří jste si se mnou povídali, napsali mi zprávu o tom, jak vám moje sdílení pomáhá, že je to přesně to, co jste v danou chvíli potřebovali slyšet, či připomenout, že jste se mi s důvěrou svěřili s tím, co vás trápí, jak se vyrovnáváte s odchodem svých blízkých, miminek, jak vám moje otevírání tématu smrti pomohlo a vyjadřujete mi podporu. Moc si toho vážím. Byla bych šťastná, i kdybych knížku napsala čistě jen pro děti a rodinu, ale sama v sobě a díky vaší podpoře cítím, že ji mám poslat do světa. Honý vždycky říkal: “Kdyby naše sdílení mělo pomoci byť jedinému člověku, má to celé smysl.” A já s ním souhlasím.

Jak vypadá obal knížky?

Jsou to dvě břízy, které z dálky vypadají jako jeden strom, obzvláště, když jsou zarostlé listím. Jsou jako jeden, ve skutečnosti dvě. Tak nějak jsem vnímala náš vztah s Honým a velmi brzy po jeho smrti mě na toto krásné místo vzala moje milá ségra a řekla mi: „To jste prostě vy dva.“

Je pravda, že břízy jsou spojeny s důležitými událostmi v našem životě. Mezi břízami jsme měli svatební obřad, stejně tak jsme ten den zakrojili svatební dort, který připomínal březové polínko. Břízku jsme také zasadili u Honzíkovi skály během svatojánského rituálu, kdy jsme ukládali jeho popel do země.

A při mých toulkách lesem jsem často pozorovala různé stromy, nejen břízy, které přišly o svou druhou půlku, o stromového kámoše. Ty opuštěné stromy vypadaly divně, pokřiveně až ošklivě, protože jim chyběl ten jejich protějšek, se kterým rostly. Na druhou stranu získají více světla, budou moci opět zase růst. A to je přesně ono, když zemře váš milovaný člověk, cítíte, že chcete to světlo, tu naději a sílu najít, abyste mohli růst a žít dál. Že nechcete zůstat tím opuštěným, pokřiveným stromem, který jen přežívá. Možná vás žene pocit, že tak by vás zemřelý nechtěl vidět. Možná máte malé děti, které jsou neskutečným hnacím motorem. A možná si uvědomíte, že jste sami pro sebe tím nejdůležitějším člověkem a že váš život je ve vašich rukách. A že i když je život občas hodně těžký, stojí za to ho žít… a růst… a milovat… a smát se… a doplňte sami …

Mar

Author Mar

More posts by Mar

Leave a Reply