Náš blog měl být původně cestovatelský, ale člověk míní, život mění. Píšu teď víc ze života, ale dnešní příspěvek bude tipem na skvělé kempovací místo a pár nápadů na indiánské zpestření pro děti.

S Honým jsme si oblíbili kempování přes Bezkempu, nabízí to větší soukromí, víc přírody, klidu i divokosti zároveň. Bezkempu míst jsme navštívili několik, ale jedním z nejlepších zážitků, hlavně pro Terezku, bylo teepee u rybníku Řeka poblíž Krucemburku. Poprvé jsme tam byli s Honým, Terezkou a čtyřměsíčním Tomáškem v létě 2020. Podruhé jsme tam byli loni, protože se tam Terinka moc chtěla vrátit a já byla ráda, že se k nám přidaly kamarádky s dětmi. Zjistili jsme, že je to ideální místo pro partičku dětí, protože je tam velká louka, stín pod starými duby, útulné teepee, velké ohniště, dětská lanovka a mini lanový park, houpačky a trampolína. Hned u louky je les a rybník, ve kterém se dá koupat. Nedaleko je restaurace a kemp, takže se dá zajít na jídlo, pivo či zmrzlinu.

A protože je tam teepee, tak to jasně volá po nějakém indiánském dobrodružství. V průběhu těch tří let jsme tam vystřídali celou řadu indiánských aktivit. Když jsme tam byli prvně i s Honým, malovali jsme si obličeje uhlíky, štípali dřevo, poslouchali dusot (něčeho?) na zemi, tančili okolo ohně, zápalili jsme oheň v teepee, ale čmoud nás brzy vyhnal ven, pozorovali přírodu z blízka, hledali poklad a Terinka dostala (ručně ušitou) panenku cestovatelku a sadu knoflíků. Za každý výlet se na ni našil jeden knoflík a Terinka z toho má pěknou památku. Další výlety s kamarádkami se nesly v podobném duchu, vyrobit si indiánskou čelenku, obléct se do indiánských oblečků, hledat poklad náčelníka Orlí péro, zpívat, tančit, udělat si indiánskou rozcvičku, opéct si špekáčky a nechat kupu prostoru pro vlastní iniciativu dětí.

Je to další ze série velmi pomalých a minimalistických výletů, které mě poslední dobou baví čím dál víc, obzvlášť se skupinkou různě malých dětí. Máte nějaké svoje oblíbené podobně laděné místo?

Mar

Author Mar

More posts by Mar

Leave a Reply